آموزش برق ، الکترونیک و کامپیوتر
مطالب آموزش برق قدرت (شبکه های انتقال و توزیع) ، الکترونیک مقدماتی و کامپیوتر

 
تاريخ : شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۳

برخی مواقع مهندسین برق عزیزی را می بینم که حتی کار با یک مولتی متر ساده را نمی دانند یا حتی کلید های یک اسیلوسکوپ را نمی شناسند که البته فکر کنم در خارج درس خوانده اند چون سطح دانشگاه های ما بسیار بالاست و بعید است کسی مهندس برق باشد و اطلاعات برقی اش در این حد ناقص باشد !!!!

حالا برای اون تحصیل کرده های خارج این کتاب را بسیار عالی دیدم و به نظر من هر کسی در این رشته یک نگاه بندازه اطلاعات مفیدی داره و از نرم افزار های ساده ای هم استفاده کرده چون خود من از آن بهره مند شدم فقط به خاطر کیفیت پایین برخی عکس ها پوزش می خواهم.

 دریافت کتاب آزمایشگاه اندازه گیریارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه سوم مرداد ۱۳۹۳

مباحث روشنایی فنی از مباحثی که چند سالی در دانشگاه ها به آن ارزش داده می شود و در چند سال اخیر حتی درس جداگانه ای به این نام در دانشگاه تدریس می شود چون زمان تحصیل خودم در مقطع کاردانی این درس تدریس نمی شد و فقط گوشه ای از مطالب آن در برخی کارگاه ها بیان می شد اما از آنجا که این موضوع بسیار مهم است و در برخی موارد از نرم افزارهای مختلف مانند دیالوکس و ... استفاده می کنند در این قسمت کتاب روشنایی فنی هنرستان را تقدیم می کنم چون علاوه بر توضیحات بسیار عالی و روان در مورد منابع نوری و انواع لامپ و محاسبات روشنایی توضیحات مختصری درباره دیالوکس نیز دارد. مطالعه آن را به همه بچه های برق پیشنهاد می کنم. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید و من را از نظراتتون بهره مند سازید.

 دریافت کتاب روشنایی فنیارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه سوم مرداد ۱۳۹۳

همانطور که می دانید امروزه رشته ای دانشگاهی نیست که به کامپیوتر و نرم افزار احتیاج نداشته باشد و می توان گفت استفاده از نرم افزار کارهای محاسبه ای و شبیه سازی در اکثر موارد و رشته های مختلف را راحت کرده  است. رشته های برق و الکترونیک نیز از قاعده مستثنی نیستند و نرم افزار های آزمایشگاه مجازی می تواند علاوه بر محاسبات دقیق و آسان و بسیار کم هزینه به دانش آموزان اعتماد به نفس دهد تا در محیطی کاملا واقعی آزمایش و سعی و خطا کنند. حال در این رشته نرم افزار های زیادی برای شبیه سازی ، ساخت PCB و غیره وجود دارد که در این کتاب نرم افزار های مولتی سیم ، ادیسون و پد تو پد آموزش داده شده است. بیان کتاب بسیار روان و عالی و همراه با آزمایش های برنامه کتب درسی مانند مبانی برق و الکترونیک عمومی تدوین شده است. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید و نظرتون را درباره کتاب ارسال کنید.

 دریافت کتاب آزمایشگاه مجازیارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱

چند سالی است که کتب بسیار عالی در آموزش و پرورش در زمینه رشته های کاردانش نوشته می شود که یکی از این کتب کتاب روشنایی فنی است در این کتاب طراحی روشنایی با زبان ساده آموزش داده شده و سپس نحوه نقشه کشی و علائم به همراه نرم افزار دیالوکس بیان شده است که از تمامی دست اندرکاران کتاب نهایت تشکر را دارم. برای دریافت کتاب از لینک زیر استفاده کنید در ضمن مرا از نظراتتون مطلع سازید.

 دریافت کتاب روشنایی فنیارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۱

همانطور که می دانید از شرکت های بزرگ سازنده تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک شرکت فستو آلمان است که این شرکت یک نرم افزار جالب برای شبیه سازی این سیستم ها ارائه داده است البته اصل نرم افزار با زبان آلمانی است اما اگر PACH داخل فایل را پس از نصب نرم افزار اصلی نصب کنید زبان آن انگلیسی می شود کار با نرم افزار زیاد سخت نیست و یک سری از قطعات مانند شیرها و سیلندرها و پیستون ها و غیره را در اختیار شما قرار داده که می تونید به راحتی شبیه سازی کنید. البته از Help نرم افزار هم به راحتی میشود کار با آن را یاد گرفت. در آینده نزدیک چند آموزش ساده هیدرولیک و پنوماتیک براتون تو وبلاگ میگذارم. در ضمن مدارات فرمان را هم میشود در این نرم افزار تست و شبیه سازی کرد. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید.

 دانلود نرم افزار شبیه ساز FESTOارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۱

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند سالی است که کتب هنرستان هر ساله به روز می شوند که البته ممکن است کتاب ها تغییرات کلی یا تغییرات جزئی داشته باشند یکی از این کتب کتاب مبانی برق است که حدودا سه سال قبل با شکل و شمایلی جدید تغییر کرد ولی از لحاظ محتوا زیاد دچار تغییر نشده بود اما سال گذشته کتاب جدیدی به صورت آزمایشی در برخی مدارس تدریس شد و به احتمال زیاد از امسال در تمام هنرستان ها این کتاب تدریس می شود به نظر بنده کتاب دچار تغییرات عمده ای شده است برخی فصول جابه جا و در شیوه تدریس مفاهیم تغییرات زیادی حاصل شده لذا در این قسمت این کتاب را برای دوستان عزیز قرار داده ام تا هم هنرجویان عزیز هنرستانی و همکاران محترم آن را دریافت کرده و پس از مطالعه نظراتشان را برای من بفرستند چون بنده این درس را در هنرستان تدریس می کنم و برای سال جدید با توجه به تغییر کتاب احتمالا شیوه های تدریسم تغییر کند. برای دریافت کتاب مبانی برق جدید التالیف برای سال ۹۱ - ۹۲ روی لینک زیر کلیک کنید و بنده را از نظراتتان مطلع سازید.

 دریافت کتاب مبانی برق جدیدارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۹۱

با سلام و عرض تبریک مجدد سال نو بالاخره برای ایرانی ها تا آخر فروردین هم عید هستش.

امروز یک نرم افزار بسیار عالی از یکی از دوستان محترم جناب آقای مهندس شیخی به دستم رسید که واقعا حیفم اومد که آن را برای استفاده شما نگذارم نرم افزار تقریبا به صورت فایل های فلش بوده و یک آزمایشگاه مجازی ساده است که در آن قطعات الکتریکی موجود بوده و می توان با آن مدارهایی را طراحی و شبیه سازی کرد. پیشنهاد می کنم که حتما آن را دانلود کنید به خصوص بچه های هنرستانی رشته برق و الکترونیک و همکاران مدرس در هنرستان ها. در اینجا دوباره از آقای شیخی به خاطر معرفی این نرم افزار تشکر می کنم. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کرده و با نظراتتون منو در بهتر کردن وبلاگ کمک کنید.

 دریافت نرم افزار Bright Sparkارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰

چند وقتی است که دارم AVR یاد می گیرم واقعا عالی و لذت بخش است. اکثر دوستان در مورد این آی سی ها اطلاعات دارند ولی دوستانی که اطلاعاتی در این مورد ندارند این آی سی ها از میکرو کنترلرهای قابل برنامه ریزی هستند که می توان با آنها مدارات بسیار ساده تا خیلی پیچیده را طراحی کرده و اجرا کرد. این سری آی سی ها را می توان به چند زبان مثل بیسیک و C برنامه ریزی کرد که برای این منظور نرم افزار های مختلفی نیز ارائه شده است. که می توان به بسکام و کدویژن اشاره کرد. به نظر من بسکام و زبان بیسیک از همه راحت تر است به خصوص برای بچه های رشته برق قدرت که به این جور مسائل علاقه نشان نمی دهند. لذا امروز یک جزوه عالی براتون گذاشتم که تقریبا به سادگی هرچه تمامتر آموزش کار با نرم افزار بسکام و زبان بیسیک است. از این به بعد نیز قصد دارم تا آموزش هایی از AVR را برای دوستان در وبلاگ قرار دهم. این آموزش به صورت پاورپوینت است و برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.

 آموزش AVR و نرم افزار BASCOMارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰

حتما اگر دوستداران الکترونیک گذرشان به خیابان جمهوری بورس قطعات و لوازم الکترونیک خورده باشه مغازه هایی را دیده اند که کارشان ساخت و طراحی برد های الکترونیک است و اکثر آنها از نرم افزار پروتل استفاده می کنند که می توان گفت از حرفه ای ترین و قدیمی ترین نرم افزار های طراحی برد است. لذا امروز آموزش هایی برای دوستان عزیز از ورژن قدیمی پروتل یعنی protel 99 SE و ورژن جدید Protel DXP گذاشته ام که می توانند از آن استفاده کنند. برای دریافت جزوات روی لینک زیر کلیک کنید.

 دانلود آموزش Protel 99 se و Protel DXPارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰

شرکت Fatek در سال 1992 توسط یک گروه از مهندسان تحقیق و توسعه   PLC  در کشور تایوان تشکیل شد که کیفیت بالا و قابلیت اطمینان آن باعث شده که محصولات این شرکت در تمام دنیا مورد استقبال قرار بگیرد.

سل اول plc های این شرکت سری fb است که بسیار خوب در کارخانه ها مورد استفاده قرار گرفت و از تکنولوژی Application-specific integrated circuit  برای رسیدن به سرعت بسیار بالا بهره گرفت همچنین 8kb  حافظه داخلی و منبع تغذیه سوئیچینگ داخلی و ترمینال های قابل دسترس , قابلیت توسعه ماژول اصلی از مشخصات این سری بود که باعث شده این محصول کوچک توانایی انجام کارهای همتایان بزرگ خود را داشته باشد.

در حال حاضر سری  Fbs-PLC با قابلیت های بسیار بیشتر نسبت به سری قبلی در حال تولید می باشد.

کتاب آموزش PLC های FATEK   گردآوری و تنظیم از وحید کارگر مقدم

فصل اول : پیش نیاز، فصل دوم : مفاهیم PLC، فصل سوم : مفاهیم سخت افزار FATEK، فصل چهارم : مفاهیم نرم افزار و توابع برنامه نویسی، فصل پنجم : تمرینات

با تشکر از جنابآقای مهندس کارگر مقدم به جهت تهیه این جزوه

 دانلود کتاب آموزش PLC های FATEK

برگرفته از وبلاگ آموزشی PL30ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰

بی شک می توان گفت از بهترین نرم افزار های ترسیم در دنیای نرم افزار ها Auto Cad  است که با توجه به قابلیت های این نرم افزار در ترسیم های سه بعدی و دو بعدی در این قسمت برای شما دوستان عزیز دو آموزش تقریبا کامل که یکی مربوط به ورژن 2011 و دیگری ورژن 2012 است و روی هم حدود 250 صفحه است  را در نظر گرفته ام که آن را تقدیمتان می کنم امید است که مورد رضایت شما باشد در اینجا از تهیه کنندگان این جزوات تشکر می کنم. پس از دانلود جزوات لطفا نظر فراموش نشود.

برای دریافت روی لینک های زیر کلیک کنید.

 دریافت جزوه آموزش Autocad 2011

 دریافت جزوه آموزشی اتوکد 2012ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : پنجشنبه پانزدهم دی ۱۳۹۰

یکی از قویترین نرم افزارهایی است که براي طراحی سیستمهاي قدرت استفاده می شود نرم افزار ETAP است.این نرم افزار قابلیت بررسی پخش بار، انالیز خطاهاي اتصال کوتاه،پایداري گذرا و....رادارد.این جزوه که در این بخش وجود دارد به انالیز پخش بار می پردازد وسعی می کند تا حد ممکن اشنایی کاملی از برنامه ETAP بدست اورد.درنهایت به بررسی وطراحی یک شبکه قدرت 5 شینه وانالیز  بار در محیط قسمتهاي مختلف ان پرداخته می شود. برای دریافت جزوه روی لینک زیر کلیک کنید. از تهیه کننده این جزوه نهایت تشکر را دارم. نظر برای ارتقا وبلاگ فراموش نشود.

 جزوه آموزش ETAP شماره 1ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰

نرم افزارCYME  یکی از نرم افزارهای بین المللی در شاخه مهندسی قدرت می باشد. نرم افزارPSAF یکی از امکانات محاسباتی نرم افزار CYME International  برای انجام محاسبات سیستم های قدرت می باشد که دارای مدول های محاسباتی پخش بار، اتصال کوتاه، پایداری گذرا، مطالعات هارمونیکی و راه اندازی موتور بوده و دارای ویژگی های منحصر به فردی است. این نرم افزار دارای یک ویرایشگر جامع برای همه اجزا تشکیل دهنده سیستم قدرت مانند عناصر لازم جهت مدل کردن نیروگاه، پست و خط و تعدادی از ادوات Facts می باشد. بخش ارتباط گرافیکی این نرم افزار با کاربر بسیار قوی بوده و این بخش امکان ایجاد دیاگرام تک خطی، جا به جایی عناصر بر روی دیاگرام تک خطی، تبدیل مستقیم اطلاعات دیگرام تک خطی به منحنی ها و دیاگرام ها را فراهم می سازد. ورود اطلاعات با قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا هم به صورت گرافیکی و تحت DOS انجام می پذیرد. پایگاه اطلاعاتی این نرم افزار بسیار کامل بوده و برای هر عنصر سیستم قدرت چندین مدل پیشنهادی براساس اطلاعات سازندگان ارائه می نماید. همچنین قابلیت ساخت و تعریف یک مدل جدید از طریق کاربر نیز برای آن وجود دارد. گزارش های خروجی این نرم افزار تحت کنترل کاربر بوده و با فرمت های منحنی، جدول و یا گرافیکی ارائه می شوند.

PSAF از طریق  CYMVIEW   مجهز به امکانات رسم منحنی، اشکال و یا چارت برای مدولهای مختلف شبیه سازی می باشد. CYMVIEW  قادر به مدیریت نتایج و خروجی های مدولهای مختلف برای رسم اشکال و منحنی می باشد.

یکی از مدول های مهم این نرم افزار، PSAF – HARMO می باشد. این مدول برای انجام محاسبات هارمونیکی در شبکه های قدرت طراحی شده است. این مدول قابلیت مدل سازی شبکه های تک فاز و سه فاز را دارا بوده و قابل استفاده در صنایع مختلف می باشد؛ به صورتی که قابلیت مدل سازی چندید نوع بار در محیط هارمونیکی را دارا بوده و فیلترهای هارمونیکی و انواع تجهیزات تولید کننده هارمونیک در شبکه را مدلسازی می نماید. با انتخاب این مدول در نرم افزار امکان تحلیل و بررسی اعوجاج هارمونیکی ولتاژ و جریان، شاخص های اعوجاج سیگنال های تلفن، مدل سازی هارمونیکی شبکه قدرت، پخش بار هارمونیکی، مدل سازی اثر پوستی، منابع جریان و مبدل های الکترونیک قدرت و فیلترهای شنت و اکتیو و سایر عناصر سیستم قدرت در محیط هارمونیکی وجود دارد. با استفاده از این مدول امکان ترسیم دیاگرام های امپدانس و فاز منحنی های R-X و نمودار های میله ای THD، TDD و TIF وجود دارد.ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰

دانلود آخرین ورژن نرم افزار پی ال سی های لوگو LOGO! Soft Comfort V0.7 در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی

برگرفته از وبلاگ pl30

 دانلود نسخه ۳۲ بیتی

 دانلود نسخه ۶۴ بیتیارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰

ESS یا Electromechanical Systems Simulator نرم افزاریست جهت طراحی و تجزیه تحلیل سیستم های کنترل الکترومکانیکی. از این سیستم ها برای کنترل فرآیند ماشین ها به وفور استفاده می شود . با کمک ESS می توانید مدارات فرمان خود را به سادگی هرچه تمامتر طراحی و پیاده سازی و شبیه سازی نمایید .

برای یادگیری این نرم افزار ساده و سیک نیر می تواند از Help نرم افزار استفاده نمایید. برای این کار کافیست وارد منوی Help شده و بر روی گزینه Tutorial کلیک نمایید . این قسمت از چند تکه ویدئوی آموزشی کوتاه تشکیل شده است که راهنمای استفاده از نرم افزار به شمار می آید.

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود ESS 

پسورد فایل : www.mohandesyar.com
ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰

ساخت یه مدار ساده و آموزشی بصورت آنلاین

 

امروز یه سایت جالب پیدا کردم که به صورت آنلاین و بدون هیچگونه نرم افزاری به راحتی و در زمان اندک مدار خودتون رو طراحی کنید.نظر یادتون نره ها !!!


www.bargh4ever.ir

 

 


برای طراحی نقشه شماتیک مدارات الکترونیک از نرم افزار های مختلف که در زمینه الکترونیک وجود دارد استفاده میکنیم نرم افزار هایی مثل پروتل۹۹ ، پروتیوس،آلتیوم  و…. که دوستان با آن ها اشنا هستن اما بعضی مواقع نیاز هست تا یک مدار نسبتا ساده  (یا نسبتا پیشرفته)را طراحی کنید و آن را برای دوستانمان نمایش دهیم .

 

و در ان لحظه به نرم افزار مذکور برای طراحی شماتیک دسترسی نداشته باشین در این موقع میتوانید از سایت www.dz863.com استفاده کنید

از ویژگی های بارز و خوب این سایت علاوه بر رایگان بودن آن داشتن امکانات کتابخانه نسبتا کامل هست و میتوانید قطعات مورد نیاز خودتون را از کتابخانه آن پیدا کنید علاه براین که این سایت در مرحله تکمیل و بروز رسانی میباشد و قطعات لازم به ان اضافه میشود

هم چنین امکان استفاده از کلید های میانبر برای رسم مدار  نیز در این سایت امکان پذیر بوده که تقریبا محیط شبیه نرم افزار های واقعی را برای شما فراهم میکند و با کمی تمرین میتوانید مدارات خود را به سرعت طراحی کنید.

بعد از رسم مدار میتوانید نقشه طراحی خودتون را با پسوند png  یا jpg به صورت عکس ذخیره کنید البته در زمان نگارش این مطلب نوشته شده امکان ذخیره مدار به صورت pdf  در اینده به این سایت اضافه خواهد شدارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : یکشنبه دوم مرداد ۱۳۹۰

همانطور که می دانید یکی از بهترین نرم افزار های محاسباتی و شبیه سازی در شبکه های انتقال و توزیع این نرم افزار می باشد البته نرم ازار های Nٍeplan و ... نیز بسیار عالی هستند اما Digsilent  هم اکنون در اکثر پست ها و نیروگاه های ایران هم برای بررسی شبکه ها استفاده می شود. در این قسمت یک آموزش جامع و کامل این نرم افزار را قرار داده ام به زودی آخرین ورژن این نرم افزار نیز به زودی در اختیار شما دوستان قرار می گیرد. از نظرات گرانبهاتون منو مطلع سازید.

برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب...
ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۰

در صورت شکستن لامپ‌های کم‌مصرف بلافاصله اتاق را حداقل... برای مدت 15 دقیقه ترک کنید.

لامپ‌های کم‌مصرف محتوی جیوه هستند که شدیدا سمی و خطرناک است و در صورت
تنفس کردن آن می‌تواند موجب بروز میگرن، اختلال حواس، عدم تعادل و عوارض دیگر شود و در کسانی که آلرژی دارند می‌تواند موجب التهاب شدید پوستی شود.

همچنین برای جمع کردن شکسته‌ها نباید از جاروی برقی استفاده کرد، زیرا آلودگی را در خود نگه ‌داشته و به اتاق‌های دیگر منتقل می‌کند. بهتر است خرده ریزه‌ها را با جاروی معمولی توی پاکتی ریخته و درش را بسته و هرچه زود تر از خانه خارج کرد.


ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰

این کتاب یکی از کامل ترین کتب در رابطه با آموزش نرم افزار Eplan Electric می باشد . که کاملا بصورت تایپ شده به همراه تصاویر زیاد از محیط نرم افزار است  و شامل 112 صفحه است.

نرم افزار Eplan برنامه اي جامع و سريع و حرفه اي جهت طراحي و ايجاد نقشه هاي سيستم هاي كنترلي ، پنوماتيكي و ...  مي باشد. Eplan علاوه بر ترسيم نقشه هاي  شماتيك الكتريكي و پنوماتيكي قابليت ايجاد خودكار خروجي هاي زير را داراست كه باعث سرعت و دقت بيشتر در كار مي شود.

این کتاب توسط آقای مهندس محمد قاسمی تهیه شده و توسط سایت تکنو الکترو منتشر شده است که از هر دو نهایت تشکر را داریم.
برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.

 آموزش نرم افزار EPLAN P8

برگرفته از سایت تکنو الکترو

 


ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹

یکی از بهترین و جامع ترین وبلاگ هایی که در زمینه PLC فعالیت می کند وبلاگ آقای سید کاشانی است. که بنده چند روز پیش یک جزوه بسیار عالی در مورد آموزش مقدماتی PLC در وبلاگ ایشان دیدم که این جزوه بسیار عالی بوده و بنده نظیر آن را در هیچ سایتی ندیدم و برای تهیه این جزوه از ایشان و تمامی دست اندرکاران آن نهایت تشکر را دارم. من نیز بد ندیدم تا این جزوه را در وبلاگ قرار دهم تا دوستان عزیز بازدید کننده از آن استفاده کنند. برای دریافت جزوه روی لینک دریافت زیر کلیک کنید.

برگرفته از وبلاگ آموزشی پی ال سی www.pl30.blogfa.com

دانلود جزوهارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹

با خیلی از دانشجو ها هر ترم صحبت می کنم می گویند این ترم قصد دارم معدلم زیر 18 نشه . انصافا خیلی هم چند جلسه اول خوب جلو می روند ولی پایان ترم با معدل 14 قبول می شوند . توی این مطلب قصد دارم روش صحیح مطالعه را برای شما توضیح دهم تا شما نیز با معدل 18 به بالا دروس را پاس کنید . حالا هم شروع ترم است بهترین زمان است .

بارها شنيده ايم كه دانش آموز يا دانشجويي مي گويد :

(( ديگرحال و حوصله خواندن اين كتاب را ندارم ))يا ((آنقدر از اين كتاب خسته شده ام كه قابل گفتن نيست )) ويا (( هر چقدر ميخوانم مثل اينكه كمتر ياد مي گيريم )) و يا ((ده بار خواندم و تكرار كردم ولي بازهم ياد نگرفتم ))به راستي مشكل چيست ؟ آيا براي يادگيري درس واقعا" بايد 10 بار كتاب را خواند ؟ آيا بايد دروس خود را پشت سرهم مرور كرد؟ و آيا بايددهها بار درس راتكراركردتا يادگرفت ؟ مطمئنا" اگر چنين باشد ، مطالعه كاري سخت و طاقت فرسا است . اما واقعيت چيزي ديگر است . واقعيت آن است كه اين گروه از فراگيران ، روش صحيح مطالعه را نمي دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چيزي راجع به چگونه درس خواندن نمي آموزند . يادگيري و مطالعه ، رابطه اي تنگاتنگ و مستقيم با يكديگر دارند، تا جايي كه مي توان اين دو را لازم و ملزوم يكديگر دانست. براي اينكه ميزان يادگيري افزايش يابد بايد قبل از هرچيز مطالعه اي فعال و پويا داشت .

شيوه صحيح مطالعه ،چهار مزيت عمده زير را به دنبال دارد:

1- زمان مطالعه را كاهش ميدهد.

2- ميزان يادگيري را افزايش ميدهد .

3-مدت نگهداري مطالب در حافظه را طولاني تر مي كند.

4- بخاطر سپاري اطلاعات را آسانتر مي سازد.

براي داشتن مطالعه اي فعال وپويانوشتن نكات مهم درحين خواندن ضروري است تابراي مرورمطالب،دوباره كتاب رانخوانده ودر زماني كوتاه ازروي يادداشتهاي خودمطالب رامرور كرد .

يادداشت برداري ، بخشي مهم و حساس از مطالعه است كه بايد به آن توجهي خاص داشت . چون موفقيت شما را تا حدودي زياد تضمين خواهد كرد و مدت زمان لازم براي يادگيري را كاهش خواهد داد. خواندن بدون يادداشت برداري يك علت مهم فراموشي است ..


ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : پنجشنبه هفدهم تیر ۱۳۸۹

با سلام بعد از چند وقتی که به خاطر امتحانات نتونسته بودم وبلاگ را به روز کنم امروز با یک نرم افزار جالب و کم حجم خدمت رسیدم !!

این نرم افزار مخصوص طراحی و حاسبه ترانسفورماتور های کوچیکه و بسیار عالی است. بنده این نرم افزار را از وبلاگ مهندس شیخی (از همکاران) دانلود کردم و چون دیدم خیلی عالیه در وبلاگ خودم هم اونو گذاشتم. برای دانلود این نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید.

Portable_transormer.rar
ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : پنجشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۸۹
با سلام چند وقت پیش در یک کلاس آموزش لوگو شرکت کردم که مهندس ایزدی از بچه های شرکت میهن مامطیر به ما آموزش می داد و ایشان از یک فایل فلش برای آموزش استفاده می کردند که بنده این فایل را امروز برای شما دوستان قرار داده ام. این آموزش به صورت مقدماتی بوده و به درد معلمان عزیزی یا اساتیدی که می خواهند لوگو تدریس کنند می خوره. برای باز کردن فایل باید نرم افزار win rar  را داشته باشید در پایان از شرکت میهن مامطیر و آقای مهندس ایزدی نهایت تشکر را دارم. برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.


ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۸

سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی و پوزش به خاطر آپدیت وبلاگ

در این قسمت آخرین مجله الکترونیکی که توسط سایت نام الکترونیک تهیه شده قرار دارد. در این مجله اطلاعات کاملی از یک نرم افزار برق صنعتی، HMI ، LOGO VER 6 ، مقدمه ای بر تریستورها و مطالب جالب دیگر گنجانده شده است که از دست اندرکاران آن تشکر می کنم و پیشنهاد می کنم دانلودش کنید. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید.

 دانلود مجله الکترونیکیارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸

با سلام خدمت دوستان عزیز

همیشه بیشترین خواسته دوستان عزیز آموزش هایی در مورد PLC از بنده است. لذا در این قسمت یک جزوه 30 صفحه ای بسیار عالی و کم حجم درباره مینی PLC شرکت زیمنس براتون گذاشتم. از دیر به دیر آپدیت شدن وبلاگ هم عذر می خواهم چون سرم خیلی شلوغه. امیدورام از این جزوه نهایت استفاده را ببرید. جزوه توسط شرکت نیکو پرداز تهیه شده که از دست اندرکاران تشکر می کنم. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید.

 دانلود جزوه آموزش LOGOارسال توسط سید کمال سیفی

کتاب ۳۰ آزمون کارگاه برق (سیم پیچی و مدارفرمان) ویژه کاردانی به کارشناسی

مولف : مهندس حسن شادکام انور با همکاری کمال سیفی

همانطور که دوستان عزیز می دانند درس تکنولوژی کارگاه برق یکی از دروس مهم و حیاتی در کنکور کاردانی پیوسته و کاردانی به کارشناسی است و عزیزان می توانند با مطالعه این درس تست های آن را به راحتی حتی ۱۰۰ درصد هم بزنند.

لذا بنده و جناب آقای مهندس شادکام انور ( ایشان دست توانایی در تالیف کتب رشته برق و الکترونیک در مقاطع مختلف دارند ) تصمیم به تالیف کتابی با نام ۳۰ آزمون کارگاه برق ( سیم پیچی و مدارفرمان ) گرفتیم. که هم اکنون کتاب چاپ شده و در اختیار عموم علاقه مندان است.

در این کتاب ۳۰ آزمون مبحثی ۲۰ سوالی طراحی شده و در هر آزمون سعی شده تا مطالب آن بخش کاملا پوشش داده شود. اکثر سوالات تالیفی بوده و احتمال مطرح شدن در آزمون های بعدی وجود دارد. علاوه بر ۶۰۰ تست طراحی شده یک آزمون ضمیمه نیز با مبحث PLC در پایان کتاب آورده شده و شامل 15 تست PLC و سنسور است. ( چون در کنکور 88 از این مبحث سه سوال داده شده بود )

نکته حائز اهمیت و ویژگی عمده کتاب در پاسخ های کاملا تشریحی آن است و به جرات می توان گفت کتابی تا به امروز برای مبحث کارگاه برق تالیف نشده که این همه تست را با پاسخ های کاملا تشریحی در خود جای داده باشد. در پاسخ هر تست نکات تستی فراوان و در مواردی توضیح کاملی از درس کارگاه آورده شده است.

این کتاب قابل استفاده عزیزان کاردانی برای ورود به مقطع کارشناسی می باشد و هنرجویان هنرستانی نیز می توانند از آن استفاده کنند. به زودی نیز برای کنکور کاردانی به کارشناسی 89 سراسری کتاب درس کارگاه از همین مولفین چاپ خواهد شد.

برای مشاهده فهرست آزمون ها روی ادامه مطلب کلیک کنید.

برای تهیه کتاب نیز می توانید با شماره 88518820-021 تماس بگیرید.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه هشتم آبان ۱۳۸۸

دهمین نمایشگاه صنعت برق ایران از هفتم تا دهم آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آماده پذیرایی عموم علاقه مندان است. ساعت بازدید ۹ صبح تا ۱۶ می باشد. پیشنهاد می کنم حتما به نمایشگاه برید و یک روز کامل وقت بزارید چون ارزش دیدن داره. دوربین یا گوشی دوربین دار هم همراهتون باشه تا از فناوری های جدید عکس بندازید.

          دهمین نمایشگاه صنعت برق ایرانارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : یکشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۸

از سایت ما به آدرس زیر نیز دیدن کنید.

www.electri30ty.com

 

 ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : جمعه سی ام مرداد ۱۳۸۸

در بین نرم افزارهای رشته برق و قدرت ETAP بهترین نرم افزار آنالیز و شبیه سازی است .نرم افزار ETAP یک برنامه آنالیز جامع جهت طراحی،شبیه سازی و عملکرد تولید،توزیع سیستمهای توان الکتریکی است.این نرم افزار در واقع یک شبیه سازی گرافیکی سیستمهای تولید و توزیع فشار قوی است

 Image
اما امکانات و قابلیتهای این نرم افزار به شرح زیر است:
1- مانند هر نرم افزار شبیه سازی دیگر دارای یک کتابخانه اجزاء است.در این کتابخانه موارد زیر قابل دسترسی است:
کابل،حفاظ حرارتی یک کابل،انواع موتور الکتریکی،مدلهای مداری یک موتور الکتریکی،فیوزها ،مدارهای حفاظتی ولتاژ بالا و پایین،بار بر روی یک موتور....
2- در این نرم افزار می توان موارد زیر را مدل و شبیه سازی کرد:
آنالیز فلوی توان در یک بار الکتریکی
آنالیز اتصال کوتاه مدار
آنالیز شروع به کار یک موتور
آنالیز هارمونیکها(به طور مثال در موتورها،اینورترها یا UPS )

 

آنالیز پایداری در حالتهای گذرا
آنالیز جریان بهینه توان در یک ایستگاه توان
آنالیز تخلیه یک باتری
آنالیز قابل اطمینان بودن یک سیستم
آنالیز جریان DC در یک بار
آنالیز اتصال کوتاه در یک مدار DC
........
3-طرحهای شما به صورت گرافیکی رسم شده و به صورت گرافیکی شبیه سازی کامل میشود.همچنین مشخصات هر یک از اجزاءکتابخانه با دو بار کلیک بر روی هر یک از این اجزاء قابل پیکربندی است.
4-ابزارهای کلی که برای امر طراحی شما قابل دسترس هستند عبارتند از:
باسها،ترانسهای دو و سه سیم پیچ،خطوط انتقال،راکتورها و محدو دکننده های جریان،کابل ،امپدانس،ژنراتور،موتور سنکرون،موتور القایی،موتور DC و کلیه اجزاءجانبی برای راه اندازی و کنترل آن،اینورتر،مبدل DC به DC
UPS ، VFD

برگرفته از سایت نام الکترونیکارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : چهارشنبه دهم تیر ۱۳۸۸

همانطور که قول داده بودم جلد دوم کتاب PLC S7 رو براتون گذاشتم تا دانلود کنید.

لطفا منو از نظرات سازنده خودتون که به ارتقا وبلاگ کمک می کنه بی اطلاع نگذارید. برای دریافت روی لینک زیر کلیک کنید.

 دریافت جلد دوم PLC S7ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : دوشنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۸

نظر به اینکه همیشه دوستان عزیز از بنده آموزش هایی از PLC ها خواسته اند در این قسمت آموزش پی ال سی S7 زیمنس رو براتون گذاشتم. این کتاب توسط شرکت محترم صابکو طراحی و تالیف شده و توسط سایت ir-micro  منتشر شده است. از اونجایی که بسیار کامل بوده و نیاز تمامی دوستان رو برطرف می کنه من نیز این کتاب رو براتون گذاشتم تا استفاده کنید. قیمت این کتاب که دو جلد است در بازار حدود 8 تا 10 هزار تومان است. خلاصه از تمامی دست اندرکاران تهیه این کتاب تشکر می کنم. برای دانلود جلد اول روی لینک زیر کلیک کنید. نظر هم یادتون نره. جلد دوم به زودی ..........

 دریافت جلد اول PLC S7ارسال توسط سید کمال سیفی
 
تاريخ : پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۸۷

نرم افزار EPLAN یک نرم افزار نقشه کشی کامل و جامع در زمینه برق صنعتی است و توسط آن می توان انواع نقشه های پیچیده برق صنعتی شامل مدارهای فرمان، هیدرولیک، پنوماتیک، سیم کشی پی ال سی ها و ... را رسم کرد. شرکت سپاهان آموزش این نرم افزار رو به صورت سی دی آموزشی تهیه کرده و یکی دو کتاب آموزشی فارسی نیز جدیدا تالیف شده است. ولی در سایت شرکت سپاهان آموزش مقدماتی EPLAN در سه قسمت آورده شده و با کار کردن با نرم افزار می توانید خیلی سریع حرفه ای بشوید. برای دانلود این سه قسمت آموزش نرم افزار روی لینک های زیر کلیک کنید. نظر یادتون نره ها ....... !!!!!!!!! 

برگرفته از سایت http://www.sepahan-e.com

 دریافت قسمت اول آموزش EPLAN

دریافت قسمت دوم آموزش EPLAN

 دریافت قسمت سوم آموزش EPLANارسال توسط سید کمال سیفی

اسلایدر